KsK_UyGaR_KsK

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KsK_UyGaR_KsK

KsK_UyGaR_KsKSogopa_KajmerDj_UyGaRPisLicKMc_Uygar

Komik Fıkralar

Admin
    Admin
    Admin

Komik Fıkralar Empty Komik Fıkralar

Mesaj  Admin Paz Kas. 09, 2008 11:40 am

Tembellik Yasası
    Madde 1 : İnsanlar yorgun doğar dinlenmek için yaşar.Madde 2 : Çalışmak yorar. Madde 3 : Gündüz dinlen ki gece rahat edesin.Madde 4 : Yatağını kendini sevdiğin gibi sev, içinden çıkamayacağın gibi yap.Madde 5 : Yarın yapabileceğin işi bugün yapma.Madde 6 : Bugünün işini
    yarına bırakma, erteleyebileceğin kadar ertele.Madde 7 : Dinlenen birini görünce otur ona yardım et.Madde 8 : Oturmak mümkünse ayakta durma, yatmak mümkünse oturma.Madde 9 : Tembellikten kimse ölmemişMadde 10 : Çalışma isteği duyunca biryere otur isteğin geçmesini bekle.

Bozuk Para

Bir adam birgün parasini bozdurmaya gitmis.Bir bakkala girmis. Abi su parayi bozarmisin?Adamda demisiki:_Hayir...Adam nedenini sormus bakkalcida söyle yanit vermis:_Bu parayi bozamam çünkü tamir parasini benden istersin yokyaaaaaaaa.

Meryem Ana
    Bir gün Temel askere gitmiş.Askerde uçma dersi veriliyormuş.Komutanı Temele uçaktan atladığında ilk olarak birinci, ikinci olarak ikinci ipi çek o zamanda paraşüt açılmassa Meryemanaya dua et demiş.Temel Komuta nıyla beraber atlamış.Komutanının paraşütü hemen açılmış ama Temel birinci ipi çekmiş paraşüt açılmamış,ikinci ipi çekmiş yine açılmamış daha sonra Temel Komutanına ' Komutanım o karinin adı neydi' demiş.

Karpus
    adamın biri birgün karpuz taşıma yarışına girer adamın biri ben 5 tane karpuz taşırım demiş orada birisi çıkmış bende 8 tane taşırım demiş başla birisi daha çıkmış bende 10 tane taşırım demiş kimse inanmamış, adam gercekten 10 taneyi taşımış aradan ufak tefek birisi daha çıkmış ben 14 tane taşırım demiş herkez şaşırmış nasıl olur ama yapamazsın demiş izleyin demiş ikitane sol eline ikitane sag eline almış herkez demişşş eee başka şimdi ben aleti kaldıracam inmeden 10taneyi alan arkadaşı oturtun demiş

Tilki
    Tilki, bir gün başı­nı alır, gezmeye çı­ kar. Köyün mey­ danına varır. Bir duvara çıkar, çev­ reyi seyre dalar. Oradan geçen köy muhtarı şaşırır: — Aaa, bir tilki!.. Köyün hocası camiye giderken duvardaki tilkiyi gö- rür: — Aaa, tilkiye bak!.. Bakkal da oradan geçerken bağırır: — Hay Allah bir tilki!.. Kahvedekiler merak edip dışarı çıkarlar. Onlar da tilkiyi görünce şaşırırlar: Tilkiyi gördünüz mü? Vallahi bir tilki bu!.. Kalabalık çoğalıp sesler uğultuya dönüşünce tilki or­ mana kaçar. Dişi tilkiye: — Bugün öğle vakti köye indim. Orada herkes benitanıyor, ben hiçbirini tanımıyorum...

Şaka
    Laz'ın biri, takasının içinde oturmuş, Allah'a yal­ varmaktadır: — Allahum, bu cün tuttuğum ilk paluğu pi fakirevereceğum, der. Ve lâz oltasını atarak beklemeye başlar. Neden sonra oltayı çeker. Bakar ki bir
    de ne görsün? Ucunda koskocaman bir balık! — Haçan hiç pu da fakire verulur mu daa! Birden balık bir çırpınışta oltadan kurtulur ve denize atlar. Lâz üzgün ve şaşkın: — Allahum, ben şakacıktan demuştum daa... der.

Şaka 2
    Laz'ın biri, takasının içinde oturmuş, Allah'a yal­ varmaktadır: — Allahum, bu cün tuttuğum ilk paluğu pi fakirevereceğum, der. Ve lâz oltasını atarak beklemeye başlar. Neden sonra oltayı çeker. Bakar ki bir
    de ne görsün? Ucunda koskocaman bir balık! — Haçan hiç pu da fakire verulur mu daa! Birden balık bir çırpınışta oltadan kurtulur ve denize atlar. Lâz üzgün ve şaşkın: — Allahum, ben şakacıktan demuştum daa... der.

Çok Şükür
    Sarhoş bir Karadenizli, bir ayağı yolda, bir ayağı kaldırımda aksaya aksaya yürüyordu. Duru­ mu gören polis yaklaşıp sordu: — HemşerimL Bu kadar sar­hoş olmak için ne kadar içtin? Ne münasebet memurbey... Sen penum sarhoş oldu­ğumd an emin misun? — Kaldırımda nasıl yürüyordun? Bir ayağın sette,diğeri yerde... Ancak sarhoş böyle yürür! Karadenizli sevinçle ellerini yüzüne götürdü: — Sağolun memur bey! Penu o kadar rahatlattınızki... Doğrusu kendimi topal zannedeydum...

Hey Gidi Gençlik Hey

Hoca bir gün ata binmek ister, bir türlü binemez. Hey gidi genç­ lik hey, diye ah çeker.So nra etrafına bakı-mp kimse olmadığınıgörünce de; Hadi hadi... ben senin gençliğini de bilirim, der

Niye Girememiş

Doktor, beş akıl hastasını, boş banyonun önüne götürdü ve emretti: — Haydi, girin suya ve başla­ yın yüzmeye! Biri hariç, hepsi doktorun em­ rine uydular, boş banyonun içine doldular, kulaç atmaya başladı lar... Doktor, banyoya girmeyen delinin yanma yaklaştı. Gülümseyerek: — Galiba sen iyileştin Ahmet, niye yüzmedin?Deli boynunu büktü: — Belki kızacaksınız ama doktor bey, yüzme bilmi­yorum ben de, ondan.

Öğrenci Şiiri

Tembel bir öğrenci, yazılı kağı­ dına şu satırları yazmış: — Yürü boş kağıt, yürü... Öğretmenin yüzünü gör de gel. Üç zayıfım vardı, dört oldu mu sor da gel... APTALCA DÜŞÜNMEK Federal Almanya vatandaşı dış yolculuktan döndü. Getirdiği papağanla kendi gümrüğün
    e girdi. Muayene memuru işin gereğini anlattı: Canlı papağana, yüz mark gümrük ödeyeceksiniz.Cansız içi doldurulmuş papağan olsaydı gümrüksüzdü. Adamın bir anlık tereddütü üzerine papağan söze karıştı: — Bana bak Hans! Öyle [Yasak Kelime]ca şeyler düşünme!

Neyi Görememiş
    Şoför kullandığı taksiyle "Sağa dönülmez işaretine rağmen sağa saptığı sırada, trafik polisinin keskin keskin çalan düdük sesiyle birden yavaşladı, sonra yolun kenarına çekilerek durdu. Trafik polisi, sağ elinde zincirden tuttuğu düdüğü sallaya sallaya yürüyerek tak­ sinin yanına geldi, sert bir sesle sordu: — Levhayı ı görmedin mi? Şoför, kabahatli olduğunu kabul etmenin rahatlığı içinde itirafta bulundu: — Görmesine gördüm de sizi görmedim... KILÇIK Sınıfta öğretmen insan iskeletini göstererek sordu: — Bunun ne olduğunu söyleye­bilir misin Salim? dedi. Karadenizli Salim hemen cevapladı: — İnsan kılçiğidür öğretmenim...

Eşek Başı
    İstanbul'a yeni gelen köylü, ku­ yumcu dükkânının vitrinini merakla inceliyordu. Kuyumcunun çırağı, onunla alay etmek için: Hemşerim, dedi, ne bakıyor­sun öyle? Hiç... Bu dükkânda n
    ne satılırdiye merak ettim de... Çocuk güldü: Eşek kafası satılır. Allah versin... Alışverişiniz yolunda olmalı... Nereden bildin, dayı? Baksana, koca dükkânda seninkinden başka kal­mamış!

Similar topics

-

Forum Saati Ptsi Mayıs 13, 2024 7:28 am